Poznajemy stolicę polskich gór - Zakopane

15 październik 2019r.

W dniu 15 października dzieci z klas 0-III, wzięły udział w wycieczce do Zakopanego. Dzieci zwiedziły muzeum Kornela Makuszyńskiego, w którym podziwiali obrazy i pamiątki pisarza. Spędzili bardzo miło czas spacerując po Tatrzańskim Parku Edukacyjnym ( tz. Zwierzogród), gdzie poznaliśmy zwierzęta zamieszkujące tatrzańskie lasy. Następnie dzieci przeszły przez najbardziej znaną ulicę Zakopanego – Krupówki i podziwiały wystawy regionalne. Najciekawszą atrakcją był wyjazd kolejką na Gubałówkę ( 1123m.n.p.m.), z której podziwiały w całej okazałości panoramę Tatr oraz miasto Zakopane. Przez cały dzień towarzyszyła nam przepiękna pogoda tz. „Złota Jesień”. Oczywiście był czas na pamiątki i upominki. Wszyscy wrócili szczęśliwie do domu z bogatszymi doświadczeniami i przeżyciami. Bardzo dziękujemy Paniom Barbarze, Zofii, Annie i Józefie za opiekę nad dziećmi a także profesjonalnemu przewodnikowi po Tatrach - Pani Ani.