Sukces w projekcie Tradycyjny sad

9 kwiecień 2020r.

Mamy 2 miejsce w Polsce za I etap projektu „Tradycyjny Sad” !

Z dumą i radością informujemy, że nasz zespół „Sadownicy ze Skawy” zajął 2 miejsce w ogólnopolskim projekcie na Tradycyjny Sad. W związku z tym otrzymujemy grant w wysokości 200zł na posadzenie 5 tradycyjnych odmian śliw, a także nagrody rzeczowe, które są przyznawane tylko najlepszym zespołom.

Przypomnijmy, że nasz 10-osobowy zespół pod opieką pani mgr Anety Karcz od początku semestru pracował nad tym projektem.

Prezentujemy skład naszego zespołu:

- Robert Drożdż,

- Tobiasz Chryc,

- Lidia Antosz,

- Alicja Chryc,

- Aleksandra Brandys,

- Alicja Kłącz,

- Julia Otręba,

- Stefania Benbelgacem,

- Piotr Śmieszek,

- Dominik Kulak.

W pierwszym etapie zespół miał do wykonania wiele zadań takich jak: budowanie zespołu i podział ról, zdobywanie wiedzy, zaplanowanie sadu i promowanie projektu.

Projekt „Tradycyjny Sad” wpisuje się w kształcenie umiejętności kluczowych u naszych uczniów. Uczniowie musieli współdziałać w grupie, obsługiwać różne programy komputerowe przy projektowaniu logo zespołu, planu sadu czy wyszukiwaniu informacji w sieci i innych źródłach. Ponadto uczniowie zdobywali wiedzę podczas przeprowadzonych lekcji przez opiekuna projektu i księdza Henryka w ramach katechezy, ponadto przeprowadzony został również wywiad z ekspertem – Panem Drożdżem, który wspiera nas swoją wiedzą i doświadczeniem. Uczestnicy zespołu musieli również pokonać stres związany z wystąpieniami publicznymi w trakcie apelu, przeprowadzonego na forum szkoły. A swoje umiejętności z zakresu tworzenia tekstu w języku polskim szlifowali w trakcie pisania raportów. Raport ten załączamy, aby każdy chętny mógł się zapoznać ze szczegółami naszej pracy.

W związku z wyjątkową sytuacją jaka aktualnie panuje w naszym kraju, drugi etap konkursu  - zakładanie sadu został wydłużony do 30 października. Mamy nadzieję, że uda nam się jesienią dokończyć i posadzić nasz sad.