Certyfikat "Mały Miś"

12 czerwiec 2020r.

W tym roku szkolnym pani Basia ze swoimi podopiecznymi z oddziału przedszkolnego oraz rodzicami uczestniczyła w nowatorskim projkecie "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY". Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami, szkołami podstawowymi w całej Polsce i za granicą.  Cele szczegółowe: a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych; b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela; c) wprowadzenie dziecka w świat literatury; d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną; e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych; f) propagowanie praw dziecka; g) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego; h) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci; i) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli; j) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci; k) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego; l) promocja przedszkola; m) rozwijanie współpracy między nauczycielami n) kształcenie na odległość. Projekt zakładał realizacje kilku modułów które sprzyjają kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych, stanowiących  połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia. Oto te moduły: 1) Mały Miś – Czytające Przedszkolaki  2) Misiowy wolontariat Razem z Misiem  3) Play with Little Teddy Bear Razem z Misiem 4) Dzień Pluszowego Misia Razem z Misiem  5) Mały Miś i prawa dziecka na temat praw dziecka/udział w konkursie plastycznoliterackim. 6) Bezpieczni z Małym Misiem Razem z Misiem   7) Zmisiowany Dzień Matematyki Razem z Misiem  8) Mali przedsiębiorcy!  Właśnie dzisiaj otrzymaliśmy certyfikat za realizację tego projektu. Wielkie gratulację dla Pani Basi za pomysł i wiele wysiłku oraz dla dzieci i rodziców za zaangażowanie.