Nasza praca w sadzie

22 październik 2020r.

Zespół sadowników z naszej szkoły zakończył prace agrotechniczne w tradycyjnym sadzie. Zostały dosadzone trzy krzewy jako rośliny towarzyszące, w miejscu, gdzie miał powstać ogródek roślin miododajnych. Miejsca wokół posadzonych śliw i roślin zostały wyściółkowane korą, w celu zabezpieczenia przed chwastami. Na żywopłocie z tui umieszczony został domek dla owadów, który jest doskonałym sposobem, aby zwabić pożyteczne owady do naszego sadu. Owady zapylają rośliny i bronią przed szkodnikami roślin. Sad został oznaczony tabliczką z logo fundacji BOŚ.

Sadownicy w ramach promocji projektu wykonali plakat reklamujący projekt i zapraszający do udziału w e - spotkaniu z prezentacją Sadowników ze Skawy. Zdjęcie plakatu i ulotki zostaną rozesłane do rodziców  przez nasz szkolny MobiDziennik.