Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Brata Alberta w Skawie

III edycja - "Tajemnice jesieni" 2014 rok

Protokół z III Gminnego Konkursu Plastycznego

„ Tajemnice jesieni”

zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 3

im. Św. Brata Alberta w Skawie

12.11.2014r. – 25 rocznica kanonizacji Św. Brata Alberta     – Adama Chmielowskiego

 

 

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Raba Wyżna.    W konkursie brały udział jako goście specjalni szkoły o imieniu św. Brata Alberta   oraz z sąsiedniej  gminy Spytkowice.

 Oceny nadesłanych 35 prac dokonała komisja w składzie:

 

Przewodnicząca:  mgr Alicja Sokołowska – absolwent Liceum Plastycznego

                              im. Kenara w Zakopanem, wydział sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego

                               w Krakowie oraz właściciel galerii malarskiej „ACH” w Chabówce.

Członkowie:          mgr Maria Twaróg – nauczyciel plastyki w ZSPiG w Rdzawce

                               mgr Elżbieta Jamróz – nauczyciel plastyki w ZSPiG w Ponicach

 

Prace oceniano według następujących kryteriów:

  • technikę wykonania pracy,
  • oryginalność kompozycji,
  •  zgodność tematyczną
  •  pomysłowość

 

Wyniki konkursu:

 

Nazwisko i imię

Szkoła

Klasa

Punktacja

Miejsce

Dydziak Julia

 Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana            w Sieniawie

VI

56

I

Czyszczoń Klaudia

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Św. Jana Bosko         w Skawie

VI a

55

II

Szeliga Szymon

Szkoła Podstawowa im. M. Zaruskiego w Bielance

V

55

II

Gackowiec Kacper

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Św. Brata Alberta            w Skawie

IV

50

III

 

  

Jury ze względu na wysoki poziom prac postanowiło przyznać nagrody specjalne związane                          z poszczególnymi kryteriami konkursu.

 

Kryterium

Nazwisko i imię

Klasa

Szkoła

Zgodność tematyczną

Stelmaszczyk Agnieszka

V a

Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej

Oryginalność kompozycji

Murzyn Kamil

IV

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich

Technika wykonania

Maćkowiak Karolina

VI

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie

Żegleń Dominika

IV

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich

Pomysłowość

Stoch Alina

IV

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie

  

 Jury przyznało także nagrody specjalne dla szkół z poza naszej gminy:

Nazwa szkoły

Punktacja

Miejsce

Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Narolu

55

I

Szkoła Podstawowa nr 1 w Spytkowicach

54

II

Szkoła Podstawowa im. św. Brata Alberta w Narolu

50

III

 

 

Koordynator konkursu: mgr Józefa Wójciak